Dlaczego warto stosować uszczelki silikonowe?

Uszczelki wykorzystuje się w celu uszczelnienia stykających się ze sobą elementów, uniemożliwiają one tym samym wydostanie się cieczy lub innych substancji na zewnątrz. Wyroby te produkuje się z wielu różnych materiałów, jednym z popularniejszych jest silikon. Dlaczego warto stosować uszczelki silikonowe? Zachęcamy do lektury.

Uszczelki silikonowe – dlaczego warto?

Silikon wyróżnia się świetnymi właściwościami. Przede wszystkim jest to materiał odporny na wilgoć oraz jonizację. Co więcej, należy także do grupy elastomerów, czyli tworzyw, które umożliwiają dowolne formowanie ich kształtu. Uszczelki silikonowe wykonane z gumy silikonowej świetnie izolują chronione elementy przed dostaniem się do nich zanieczyszczeń, np. pyłu, substancji chemicznych i innych czynników zewnętrznych.

Ponadto, silikon ma również właściwości dielektryczne, dzięki temu uszczelki silikonowe nie przewodzą prądu elektrycznego, dlatego są całkowicie bezpieczne w użyciu.

Zastosowanie uszczelek z silikonu

Uszczelki silikonowe znajdują zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz produkcyjnym. Bardzo często wykorzystuje się je do uszczelniania okien.

Szukając odpowiednich uszczelek, warto postawić na te wykonane z silikonu. Wyroby te nie przewodzą prądu elektrycznego, są elastyczne, dzięki temu świetnie dopasowują się kształtem do danego elementu.

Udostępnij wpis:

Powiązane Artykuły