Uszczelki filcowe – zalety i zastosowanie

Uszczelki filcowe wykonane są z wysokojakościowego filcu, między innymi wełnianego, syntetycznego, o różnej gęstości oraz barwie. Są one produkowane w dowolnych kształtach i wymiarach, dzięki temu znajdują zastosowanie w wielu branżach. Jakie są zalety filcowych uszczelek? Gdzie można je wykorzystać? Zachęcamy do lektury.

Uszczelki filcowe – zalety

Główną zaletą filcu jest fakt, że zapewnia świetną izolację akustyczną. Tłumi hałas i niemiłe dla ucha szumy. Ponadto, uszczelki filcowe zapobiegają przenikaniu brudu, ponieważ wszelki piasek oraz żwir zostają zagęszczone w jego strukturze. Co więcej, uszczelki filcowe zachowują swoje właściwości w zakresie od -40 °C do nawet +100 °C, a także nie odkształcają się.

Zastosowanie uszczelek filcowych

Uszczelki filcowe znajdują zastosowanie między innymi w branży motoryzacyjnej. Zapobiegają wydostawaniu się smaru, absorbują hałas oraz szumy, zapewniają uszczelnienie i smarowanie łożysk.

Uszczelki filcowe produkowane są z wysokojakościowego filcu. Zapewniają świetną izolację akustyczną, zapobiegają przenikaniu brudu i zanieczyszczeń. Uszczelki znajdują zastosowanie na przykład w branży motoryzacyjnej lub produkcyjnej.

Udostępnij wpis:

Powiązane Artykuły