Na czym polega obróbka CNC styroduru?

Obróbka CNC (Computerized Numerical Control) to niezwykle precyzyjna metoda wytwarzania wysokiej jakości elementów. Nic więc dziwnego, że urządzenia CNC są coraz chętniej stosowane przez różne firmy zajmujące się produkcją. Na czym polega obróbka CNC styroduru?

Styrodur – co to takiego?

Styrodur (polistyren ekstrudowany) to rodzaj materiału o doskonałych właściwościach termicznych. Z tego powodu bardzo często wykorzystywany jest w budownictwie, do ocieplania domów czy innych obiektów budowlanych. Ponadto materiał charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości, a więc może być stosowany w konstrukcjach, które są narażone na duże obciążenia.

Obróbka CNC styroduru

Obróbka CNC styroduru polega na skrawaniu materiału za pomocą zautomatyzowanej frezarki. Najpierw przygotowuje się projekt komputerowy, następnie jest on przekładany na język maszyny, a na koniec materiał poddawany jest obróbce. W ten sposób można frezować modele trójwymiarowe, np. logotypy, litery, cyfry, różnego rodzaju bryły.

Dlaczego warto zdecydować się na obróbkę CNC styroduru? Proces przebiega sprawnie i jest o wiele bardziej precyzyjny niż obróbka ręczna. Dodatkowo powstałe w ten sposób produkty są najwyższej jakości oraz wykonane dokładnie.

Udostępnij wpis:

Powiązane Artykuły